סדקים בקירות פנימיים וחיצוניים

סדקים בקירות פנימיים וחיצוניים הם דבר שכיח ולמעשה כמעט בכל בית קיימים סדקים בקירותסדקים נוצרים על פי רוב כתוצאה מתזוזות המבנה אך גם מליקוי בנייה שונים כמו מילוי שכבת הטיח פנים בעומק שאינו תקין. סדקים תמיד חוזרים לאחר מילוי חומרי מילוי כגון שפכטל או קלסימו או פרופילה וכו‘, הסיבה היא שסדק הוא דבר שעובדולמעשה יש מושג כזה הנקרא סדקים עובדים“. על מנת לגרום לסדקים לא לחזור יש מספר פעולות מקצועיות שיש לבצע בטרם מילוי ותיקון לא ראוי וצביעת הדירה.

במאמר זה נדבר על סוגי הסדקים ואיך מאבחנים אותם ונפרט כיצד יש לתקנם נכונה לאורך שנים רבות. יש לציין שעל מנת שעבודות תיקון סדקים בקירות יצליח יש להזמין בעל מקצוע מומחה בתחום איטום או קבלן בעל ניסיון הכרחי בתחום שיחזור ושיקום קירות פנים וחוץ.

לרוב ביצוע שלא מקצועי על ידי בעל הדירה שלא בעל מקצוע תסתיים בכישלון גדול ואף בביצוע נזק גדול יותר. רבים הלקוחות שלנו אשר נתקלים בבעיות לאחר ניסיון תיקון עצמי כושל ובזבוז משאבים פיזיים וכלכליים.

סוגי סדקים בקירות פנימיים וחיצוניים

סדקים נימיים בעובי של כשערה

 

סדקים אלה הנם דקים מאד ונמצאים בטיח כתוצאה מטיח שאינו בעובי הנכון והתקני או משום שיחס כמויות החומר אינו תקין בזמן טיוח הקירות בשלבי הבנייה.

על אף שהם ניתנים לתיקון מהיר למשל בשפכטל יש ליחס להם חשיבות שכן סדקים אלה בצד החיצוני של המבנה עשוי לגרום לכשל באיטום ולמעבר מים לקירות הבית והופעה של כתמים והתקלפויות בצד הפנימי של הבית.

סדקים נימיים

להבדיל מסדקים נימיים בעובי שערה, סדקים אלה הם בעובי של כמילימטר, עשויים לחצות את עובי הקיר לצד שני ולגרום להופעות רטיבות גדולות יותר ומהירות יותר לאחר היווצרותם.

סימנים לגילוי סדקים ברמת רוחב נימיים כזאת הם לעתים על ידי הופעת סדקים בצורה מדורגת ומצביעה על תזוזות בבלוקים או בחיבורי יציקת בטון לקיר בלוקים ובכך יוצרים למעשה סדקים בקירות פנימיים וחיצוניים.

סדקים עובדים

סדקים אלה עשויים להגיע לעובי של כמה מילימטרים, לעתים עשוי להופיע אור היום מבחוץ, שכיחים יותר מחיבורים בין יציקות לקירות בלוקים או גם בצורה מדורגת בצורה גסה ופתוחה יותר.

למעט סדקים נימיים בעובי שערה, שאר הסדקים מחייבים טיפול חודרני איכותי על ידי חריצה של הסדקים ופתיחתם בציוד מכני (משחזת 4.5) בצורה מעט קונוסית, ניקוי מסיבי של שאריות האבק, מריחת חומר יסוד, המתנה כשעתיים ומילוי חומר גמיש מסוג סיקה פלקס יעודי לכך.

לאחר מכן, מילוי שפכטל גמיש והטמעת רשת אינטרגלס והחלקת האזור והכנה לצביעה.

סדקים בקירות פנימיים וחיצוניים

סדקים בקירות הבית צביעת אזור הטיפול:

עם מדובר בקיר חיצוני יש לצבוע על ידי מערכת צביעה גמישה כגון: “רב גמיש טמבוראו סופר גמיש נירלט” .

במידה ומדובר בפנים הבית, ניתן לצבוע בצבע אקרילי איכותי כמו סופרקריל.

לא ניתן לצבוע רב גמיש בתוך הבית משום שהטקסטורה שלו עשויה להיות שונה מאד מטקסטורת הצבע הקיים ונורמלי בתוך הבית.

אנחנו מתחייבים לבצע עבודות צביעה וטיפול בבעיות סדקים בקירות פנימיים וחיצוניים בבית, בדירה, במשרד ובכל בניין תוך שיקום ושחזור טקסטורות צבע וציפויים ברמה גבוהה ביותר, תוך מתן שירות אדיב ומהיר ללקוח, עמידה בזמנים ושימוש בחומרים תיקנים ובהתאם להיקף העבודה והכמויות המומלצות בהתאם לסוג העבודה.

ישובים בהם אנחנו פועלים הם: מושבי חוף הכרמל, טירת הכרמל, בחיפה, בקריות לרבות קרית אתא, קרית חיים, קרית ים, קרית מוצקין, קרית ביאליק, בנשר, בקרית טבעון, ביקנעם, נהריה ועכו.

לכל שאלה, התייעצות וקבלת הצעת מחיר ניתן לפנות באמצעות טופס צור קשר באתר או

ישירות לאפי (בעל העסק) לנייד :054-8171827 (ניתן ללחוץ על המספר לחייג).