צביעה חיצונית

צביעה חיצונית לבית פרטי ? לבניין משותף ? מה הסיבות לצביעה ?

לקוחות רבים פונים אלי ומבקשים הצעת מחיר עבור צביעה חיצונית של הבית או של קיר בודד או מספר קירות ולטענתם הסיבה היא – רטיבות והופעת כתמי מים וקילופים בקיר הפנימי המקביל לקירות החוץ המבוקשים לצביעה וציפוי אך האם האבחון שלהם, שמא הקילופים של הקירות הפנימיים אכן בגלל ספיגת מים בקירות החיצוניים ? התשובה היא לא בהכרח ולמעשה רבים המקרים בהם נמצא כי פגמים פנימיים, צינורות מים, מרזבים או מתקנים שונים המותקנים על המבנה הם שורש הבעיה והפתרון לכך הנו נקודתי בלבד ואינו מצריך צביעת קירות חיצוניים שלמים. בכתבה שלפניכם נפרט אודות צביעה חיצונית, מתי מבצעים, איך מבצעים צביעה חיצונית לבניין/לבית פרטי, באילו חומרים משתמשים ומהם התהליכים הנכונים לביצוע.

צביעה חיצונית
צביעת קירות חיצוניים לבניין

 

הסיבות לצביעה וציפוי קירות חוץ מגוונות אך לרוב מתבססים מתוך הסיבות הבאות:

  • ריבוי סדקים ונימים המכילים פרצה למים חודרים ונספגים לתוך המבנה המצריכים צביעה חיצונית.
  • תשתית בעייתית, מתקלפת ומתפוררת אשר גורמת לספיגת מים לתוך המבנה והופעת כתמי מים על הקירות הפנימיים וקילופים.
  • צמחיה מטפסת על גבי הקירות הפנימיים אשר שורשיהם גורמים לספיגת מים לתוך הקירות הפנימיים.
  • מתקנים אשר הותקנו על גבי הקירות החיצוניים ובשלב התקנתם נשארו חורים גדולים או בינוניים למבנה וזה מוסיף לספיגת המים פנימה אך במקרה זה, לרוב מספיק צביעת קירות חיצוניים ברמת הנקודה.
  • במקרים רבים קורה שסוגרים חלון, או חלק מחלון או פתח מזגנים ישנים ולא מבצעים טיוח וציפוי כראוי לאחר מכן ולרוב בשל אי גישה חיצונית לאזור המיועד וזה גורם לספיגה מסיבית של מים.
  • במקרים נדירים יותר, אי ציפוי חיצוני בשלבי הבנייה אשר מתקלים במשך מעט שנים ומצריכים צביעה חיצונית.
  • ציפוי כושל בתהליך הבנייה.
  • טיוח בתערובת לא תקנית וביחס חומרים שאינו נכון.

 

צביעת קירות חיצוניים – מה הפתרון ?

באם מדובר בבעיות נקודתיות אזי יש טיפולים נקודתיים לכך, החל מהזרקת חומרים גמישים לתוך החריצים,
טיוח במלט עשיר דבקים ולאחר מכן ציפוי תואם לשאר קירות המבנה.
אם מדובר על בעיות סדקים ונימים קיימים אז יש לבצע את העבודה בכל הקירות ובכל השטח וצביעה
אחידה של כל המבנה או כל הקיר – בהתאם לבקשתך הלקוח.

 

צביעה חיצונית של קירות חיצוניים – התהליך וסוג הצבע

צביעת קירות חוץ מתבצעת לרוב על ידי 3 סוגי צבע והם:

1. סופר גמיש נירלט

ציפוי איכותי מסוג "סופר גמיש נירלט" הנו צבע בעל מרקם הדומה גבינה לבנה מעודנת. ציפוי זה נועד עבור ציפוי קירות חיצוניים בעלי סדקים ונימים ומאשר להעלים סדקים גם ללא עבודות מילוי/איטום באותם סדקים. היופי בחומר הזה שכאשר מורחים על גבי הסדקים הם נעלמים וכאשר הסדקים האלה "עובדים" מתנועת המבנה אז הסדקים אינם נפתחים ובעצם ציפוי סופר גמיש נמתח יחד עם תזוזות הסדקים ומונע פתיחת הסדקים בשנית.

איננו ממליצים כאן לצפות את הקירות ישירות עם סופר גמיש ללא עבודת הכנה המשולבת באיטום הסדקים ומילוי תקני אך כן ניתן למלא סדקים ברמה של נימים באמצעות חומר זה. סופר גמיש נועד לגישור על גבי סדקים אך יש לבצע תהליך פתיחת סדקים, הזרקת חומר איטום ומילוי של מלט תקין הכולל לעתים גם הטמעת רשת אינטרגלס.

סופר גמיש מחיר לצרכן: 

סופר גמיש מגיע מהיצרן ב-2 גדלים – 5 ק"ג ו-18 ק"ג (שימו לב, לא ליטר! אלא ק"ג).

מחירו של פח 5 ק"ג נע בין 150 ל-200 ש"ח | מחירו של פח 18 ק"ג נע בין 330 ל-400 ש"ח.

 

סופר גמיש נירלט
סופר גמיש נירלט

2. מערכת ציפוי מקצועית גמישה "רב גמיש טמבור"

מערכת רב גמיש הנה האחות התאומה של מערכת הציפוי המקצועית של נירלט סופר גמיש. רב גמיש הנו חומר ותיק אף יותר מהציפוי של נירלט ומוכר מאד בתעשיית הציפויים לבניין יותר כחומר אוטם עבור אטימת קירות חיצוניים סופגים ו/או בעלי נימים וסדקים רבים. כפי שתיארתי קודם, יש כאמור לבצע הכנות מקדימות בטרם ביצוע עבודת ציפוי עם אחת מבין מערכות הצבע המקצועי הזה ובין היתר יש לבצע שכבת יסוד נדיבה באמצעות "יסוד קושר לצבעוני" או "יסוד קושר לרב גמיש" או "מערכת פריימר X".

רב גמיש טמבור
מערכת רב גמיש טמבור

שימו לב! חומר היסוד לפני חומרים אלה מגיע ב-2 בסיסים:

  1. על בסיס מים.
  2. על בסיס טרפנטין.

בסיס טרפנטין: התשובה למה עדיף ליישם או מה נכון יותר ליישם נמצאת במצב הקירות וזוהי תורה שלמה שקשה לתאר אותה בטקסט. באופן כללי ניתן לשים דגש על יישום עם טרפנטין כאשר אנו מזהים שמצב הקירות מתפורר מאד, מתקלף מאד, קירות פריכים או על גבי קירות מטויחים וחדשים בעלי שליכטה מינרלית בלבד.

בסיס מים: ישום על בסיס מים ניתן ליישם כאשר מצב הקירות הוא: שליכט צבעוני תקין ואינו רופף, קירות צבועים אקרילי/פלסטי שאינם מתקלפים או מתפוררים,על גבי קירות טיח שחור/לבן ללא שכבת שליכטה, קירות גבס ועוד.

רב גמיש מחיר לצרכן:

מחירי הפחים של מערכת רב גמיש די קרובים לסופר גמיש כפי שתיארתי קודם.

3. סופרקריל מ.ד טמבור

סופרקריל מ.ד טמבור הנו צבע המיועד בעיקר לצביעת קירות חיצוניים בכל מרקם ובכל טקסטורה. מ.ד טמבור הנו צבע איכותי בעל סמיכות גבוהה במיוחד, עמיד מאד בתנאי שמש, גשם וקור קיצוניים וניתן לגיוון בכל גוון ממניפת טמבור. סופרקריל מ.ד טמבור מגיע מהיצרן ב-3 גדלים והם: 1 ליטר | 5 ליטר | 18 ליטר.

סופרקריל מ.ד טמבור מחיר:

מחירו של ליטר עולה סביב ה-80 ש"ח 5 ליטר נע בין 140-170 ש"ח 18 ליטר נע סביב 300 ש"ח.

צביעה חיצונית

תהליכי צביעת קירות חיצוניים

1. יש לבצע קילוף ידני או מכני של חלקי טיח רופף, חלקי צבע רופף, שפריץ רופף וכו'.
2. יש לבצע שטיפה יסודית על ידי סילון מים מתוקים אשר יסיר שאריות אבק מקילופים, פיח, ועובש אשר בהמשך יבטיח הצמדה איכותית של הציפוי בזמן צביעת קירות חיצוניים אלה.
3. יישום שכבת יסוד בהתאם למצב הקירות ולמשל:

קירות צבועים וחזקים

במידה וזיהינו שהצבע חזק ברוב קירות המבנה והוא אכן צבע אקרילי אז צובעים ישירות על הצבע הקיים בצבע חיצוני "סופרקריל מ.ד טמבור" (צבע חיצוני ייעודי) ובתיקונים מוסיפים גם יסוד קושר ל"סופרקריל מ.ד טמבור".

קירות צבועים אך רופפים

הצבע רופף וקיימים תיקונים רבים ?

יש ליישם שכבת "יסוד קושר לסופרקריל מ.ד טמבור" בשכבה אחת נדיבה לאחר השטיפה ולהמתין ליום למחרת להמשך העבודה. במידה ונמצא כי הקירות רופפים מאד והתשתית מאד חולית ומתפוררת מעצמה, יהיה צורך לבצע "יסוד קושר על בסיס טרמפנטין" אשר יבטיח חיזוק התשתית הקיימת וצביעה איכותית לאורך זמן רב.

 

צביעה חיצונית

לאחר מכן צובעים 2 שכבות צבע "סופרקריל מ.ד טמבור" בגוון בהתאם לבקשת הלקוח.

צביעה חיצונית

 

איטום קירות חיצוניים ו/או סדקים ונימים במבנה

כאשר מזהים סדקים רחבים מידי יש לבצע פתיחת הסדקים על ידי מחרצת, ניקוי האבק, מילוי חומרים גמישים כגון: "סיקה פלקס" ,צביעה חיצונית טיוח עליון על ידי מלט משופר דבקים, שחזור הטקסטורה הקיימת או החלקת השטח וצביעה במערכת גמישה מסוג "רב גמיש טמבור" או לחילופין "סופר גמיש נירלט" – אלה הם החומרים העיקריים עבור צביעה חיצונית.
את הציפוי הגמיש מיישמים לרוב בשכבה אחת נדיבה שכן החומר כבר מגיע מהיצרן בסמיכות גבוהה מאד (ואלו גם הוראות טמבור לציפוי זה) השווה בסמיכותה לגבינה לבנה רגילה או ממרח שוקולד מאד איכותי 🙂 .

אנחנו מתחייבים לבצע עבודות צביעה, שיקום ושחזור טקסטורות צבע וציפויים ברמה גבוהה ביותר, תוך מתן שירות אדיב ומהיר ללקוח, עמידה בזמנים ושימוש בחומרים תיקנים בהתאם להיקף העבודה והכמויות המומלצות לפי סוג העבודה.

מעוניינים ב- צביעת חיצונית בחיפה / בקריות

הנכם מוזמנים להתקשר

לאפרים:  054-8171827 

או להשאיר לנו פרטים בצור קשר 

ואנחנו נחזור אליכם