צביעת ארון בגדים

והמשך הכתבה נפרט אודות התהליכים העבודה המקובלים והמקצועיים בתהליך צביעת ארון בגדים – צביעת ארון עץ, צביעת ארון פורמייקה חידוש ארון בגדים, בתהליכים המקדימים, החומרים,
הזמנים והציוד הנדרש לביצוע עבודת צביעת ארון בגדים וחידושו. בסוף
הכתבה נפרט אודות המחירים שאנו מציעים ללקוחותינו עבור עבודות אלה.

 

צביעת ארון בגדים – ממה מתחילים ?

 • ראשית, יש לדעת מול איזה חומר אנחנו עומדים, מצבו של העץ ובהתאם להמשיך כך למשל: עם הציפוי החיצוני של דלתות הארון הנם: עץ מלא צבוע או לא, פורמייקה, לכה או בכלל עץ טבעי מחוטא או לא שלא נבצע לעולם. על מנת לצבוע ארונות בגדים ובכלל רהיטים ופרטי עץ שונים יש בכל מקרה כמעט לדאוג כי השכבה העליונה הנוכחית צריכה להיות מחוספסת כמה שיותר וכמה שפחות חלקה כמו ציפוי פורמייקה.
 • צביעת ארון בגדים
  יסוד רב שימושי טמבור

  הכנה ויסוד: כל צבע וציפוי עשוי להיצמד יותר טוב ולאורך זמן יותר כאשר העץ שאנחנו צובעים על גביו מחוספס אך יחד עם זאת עם לזלזל בתהליך מריחת היסוד התואם לסוג העץ ו/או התשתית. עבור צביעות בסיסיות על גבי תשתיות עץ רגיל יש לבצע צבוע או לא יש לרוב לבצע: ליטוש ידני/מכני עדין והסרת אבק וביצוע יסוד רב שימושי טמבור

 

סוגי חומרים ותהליכים נוספים בתחום צביעת עץ

עץ טבעי:

עם הבנו שמולנו עומד ארון בגדים מעץ טבעי מחוטא אך לא נבצע אף פעם אז יש סיכוי גדול שעלינו יהיה לבצע מספר שכבות שעשוי להגיע גם ל-4 שכן ספיגתו של העץ גבוהה בשל חומר חומרי צבע וכימיקלים שקיימים וזה מאד תלוי באיזה תהליך עבר העץ ומה הוסיפו לו בטרם יצא מבית החרושת. לרוב יהיה צורך בליטוש עדין, הסרת האבק, ויסוד המורכב מאותו צבע שאנחנו רוצים לצבוע בדילול ביחס 1 טרפנטין 1 צבע (לדוגמא: פוליאור/אוניאור) בכמות נדיבה אך חלקה ללא השארת פסים ותוך כדי מילוי העץ בצבע אך ספיגתו בהתאם לכמות ובדיקה כי אין נזילות וחלקי מלאים בצבע אשר יגרמו לבעיות בתהליך הצביעה לאחר מכן.

 

עץ מלא צבוע ושמירה על מראה העץ הטבעי

במידה ואנחנו רוצים לבצע צביעת ארון בגדים או צביעת מיטה מעץ מלא או כל רהיט מעץ מלא באופן כללי אשר נצבע בעבר ואנחנו מעוניינים רק לחדש את מראה הגוון הקיים תוך כוונה כי התוצאה הסופית היא שנוכל לראות את סיבי העץ והטקסטורה הטבעית שלו אז יש לאתר את הגוון הנכון ממש של הצבע שקיים ולצבוע ישירות עם הכנה מינימלית. עבור צביעה זו יש לבצע ליטוש מכני/ידני עדין בנייר אפס או 150-180 בחברות אחרות, הסרת האבק והשומנים על ידי מטלית לחה ספוגה בטרמפנטין מינרלי או מדלל בהתאם לסוג חומרי הצבע שרכשתם וצביעה בשכבות בהתאם לצפי שלכם ולפחות 2 שכבות.

צביעת ארון בגדים

צביעת ארון עץ צבוע גוונים שקופים בצבע אטום:

עם בכוונתנו היא צביעת ארון בגדים צבוע בגוון עץ שקופים כגון: ורנית מגוונת (ראה תמונה) או כל חומר אחר שוב שרואים את סיבי העץ והטקסטורה צביעת ארון בגדיםשלו בצבע אטום כך שלא נראה את מראה הטקסטורה והתוצאה הסופית תהיה כמו למשל דלתות פנים הישנות של פעם אז יש לבצע הכנה וצביעה זו נחשבת לבסיסית יחסית ויש לבצע תחילה ליטוש עדין ביותר, הסרת שומנים במטלית לחה עם טרפנטין וצביעה בצבע אטום כגון: “פוליאור טמבור/”אוניאור נירלט" אשר ניתן לגוון בלפחות 1500 גוונים מתוך מניפה.

צביעת ארון פורמייקה:

צביעת ארון בגדיםסוג הצביעה המורכב בהליכיו הוא צביעת ארון פורמייקה. על פי רוב יש שימליצו לא לצבוע ישירות על ציפוי הפורמייקה אך הדבר אפשרי ומניסיוני גם די מחזיק זמן אך יש לקחת בחשבון כי כל פגיעה קלה בארון עשויה לקילוף או סריטות ניכרות ומכוערות כך שאני ממליץ לרוב כי כדאי לשלם מעט יותר ולבצע תהליך אחר המעניק מראה טוב יותר ועמיד יותר והוא על ידי קילוף ציפוי הפורמייקה בחלקי חזית הנראית לעין במצב שהדלתות סגורות, ליטוש מכני ומריחת שכבה אחת שפכטל לעץ לצורך גימור חלק ואחיד ועל גביו צביעה בחומר ייעודי אטום בלבד שכן אפשרות אחרת ושחזור מראה הטקסטורה של העץ.

 

צביעת ארון עץ – החומרים הנדרשים לחידוש ארון בגדים ועץ כללי

 1. רצוי להכין מטליות ללא סיבים כגון: גי'לדה של הרכב או עור ג'מש וכו
 2. מברשות צבע קטנות ומגש ייעודי
 3. ניילון לכיסוי ריהוט ומסקנטייפ
 4. קפפות גומי כמו של הרופאים
 5. כמה שרוולי רולר קצוץ שיער איכותי אשר לא משאיר עקבות סיבים רבים
 6. מדללים צבע בהתאם לסוג החומר שרכשתם או טרפנטין
 7. ניירות ליטוש בהתאם לסוג העבודה לרוב כמה מעט גסים וכמה עדינים כאשר הגס
  יהיה לצורך ליטוש גס יותר במצב של הסרת פורמייקה והעדין על מנת להחליק את
  המשטח ולטשטש עקבות הליטוש הגס.
 8. חומר צבע עבור צביעת ארון בצבע אטום כגון: פוליאור / אוניאור
 9. חומרי צבע עבור צביעה ושמירה על טקסטורת העץ כגון: ורנית מגוונת טמבור

* ככלל, כמות הצבע הנצרכת עבור צביעת עץ נעה בין 200 לבין 300 מיליליטר למ"ר.

 

צביעת ארון בגדים מעץ וחידוש הצעת מחיר שלנו:

עלות צביעת ארון נעה בין 300 שקלים לבין 400 שקלים למ"ר וכוללת את כל החומרים 
הנדרשים הציוד כמובן וכולל מע"מ כחוק. המחיר עבור צביעת 3 מטר מרובע לפחות בהזמנה.
המחיר עבור צביעת עץ צבוע צבעים שקופים או אטום וצביעה מחדש בשקוף על גבי שקוף או
אטום על גבי אטום או שקוף.

עלות חידוש + צביעת ארון פורמייקה כולל הסרת הפורמייקה נע סביב 500 שקלים למ"ר 
כאשר המחיר עשוי לרדת במצב עץ טוב וללא מורכבות של צורות או טקסטורות על גבי
הארון ובכל מקרה כאשר יש לפחות 3 מטר מרובעים לביצוע.

מחיר צביעת עץ טבעי עשוי לעלות בהתאם לעלות צביעת ארון פורמייקה
אך גם כמו צביעת ארון עץ רגיל וצבוע בצבעים שקופים –
יש לראות את מצב העץ והחומרים הקיימים על גביו.

 

זמני הביצוע הם לרוב בין חצי יום ליום אך לעתים ישנם ארונות שיש להגיע אליהם

יום אחרי שכן התהליך והצורך מכריחים זאת.

*על מנת לקבל מאיתנו הערכת מחיר ראשונית ולזרז תהליך צביעה במקרה דחוף ניתן לשלוח אלינו פנייה ישירות לאימייל של אפרים – efi@avi-painter.co.il או בוואטסאפ054-8171827 

בכל שאלה נשמח לענות לכם בטלפון ולהגיע אליכם לצורך התרשמות והצעת מחיר במקום.