צבעי

צבעי או צבע או אדם הפועל בעיקר בתחום הצבע. תחום הצבע הוא תת תחום בתחום עבודות השיפוצים והתשתיות כאשר כל עיסוקו תחת נושא חומרי צבע וציפויים שונים ודומים לצבע. בניגוד למה שרבים חושבים כי עבודה זו הנה פשוטה אך הדבר אינו נכון ולמעשה זו עבודה קשה וסזיפית המצריכה לבוש מתאים וידע מקצועי בתהליכי הערבוב, הגיוון והתאמת החומרים בהתאם לסוגי התשתיות ובהתייחסות רצינית לתהליכי עבודה נכונים על מנת להגיע לרמת ביצוע תקנית ואיכותית כאחד.

 

 

מתי צבעי נכנס לעבודה ?

על פי רוב, צבעי מגיע בשלב מתקדם של הצביעה בהתאם להוראות הלקוח, האדריכל או המעצב/ת פנים וצורך הצרת כוונות ועמדת ציפיות לקוח ונותן השירות – צבע. על הצבע לדעת האם חומרי הצבע יהיו מתאימים בהתאם לסוגי החומרים אשר מתוכננים להיות בקירות המיועדים ועליו להיות מרוכז באיתור תקלות או חוסר התאמות של החומרים המבוקשים, עמידותם והתאמתם בהתאם להוראות. צבע מקצועי אינו נכנס לצד העיצובי והתאמת הגוונים כאשר מעורב/ת אדריכל/ית או מעצבי פנים ועליו להיות מרוכז בצד הטכני. צבעי מקצועי נכנס לביצוע העבודה בסיום כ90 אחוז מעבודות הבנייה וההקמה השונות במבנה וכמובן בטרם הכנסת הריהוט. עבודות צביעה מתבצעות לרוב על ידי רולר (לפי סוגים מסוימים ובהתאם לסוג העבודה) ומברשות בהתאם לצורך. עבודות צבע רבות מתבצעות על ידי צביעה בהתזה, לרוב על בתשתיות חיצוניות אך גם עבור אפקטים בצבע לקירות פנים כגון: אפקט שברי זכוכית או פשוט צביעת קירות בטון או טיח מחוספסים מאד המצריכים צביעה בהתזה.

 

 

צבעי מקצועי – מיהו, ואיך מבינים שהוא אכן מקצועי ?

 • על צבעי מקצועי לדעת נתונים של חומרים רבים בתחום הצבע פנים וחוץ.
 • על צבעי מקצועי לדעת איזה חומרים מגיבים יותר ומה פחות ובהתאם לתגובתם על פני תשתיות שונות.
 • על בעל מקצוע צבע החובה לדעת יחס ערבוב תקין על מנת להגיע למרקמים שונים בהתאם לזיהוי בקשת הלקוח.
 • צבע אמתי צריך להיות אדם שאוהב את עבודות מאד שכן עבודת צביעה מצריכה סבלנות יתרה ושילוב של עבודה בתפוקה מספקת אך יחד עם זאת בצורה נקייה, מבוקרת מאד בכל רגע ויכולת לראות כשלים פוטנציאלים בטרם יתחיל את עבודתו.
 • על צבעי מקצועי לדעת לעבוד עם ציוד תקין ויעודי בהתאם לסוגי התשתיות או החומרים המבוקשים.

* ישנם עוד לא מעט דברים שניתן לציין אודות צבע מקצועי אך אנו ציינו את עיקרם.

 

באיזה חומרים צריך להיות בעל מקצוע צבעי מומחה ?

 • חומרי טמבור / נירלט / מחברות שונות בהתאם לסוג התשתית המיועדת. מידע טכני של מגוון חברות.
 • צבעי בניין פנים וחוץ, צבעי בטון, צבעים המיועדים לקירות גבס, טיח חדש, טיח ישן.
 • חומרי דילול
 • חומרי יסוד/מקשר/פריימר בהתאם לסוג הצבע המבוקש והתשתית.
 • חומרי מליטה, יישומם, הכנתם וייעודם.
 • חומרי ניקוי מתשתיות שונות, כעיקר במידה והגיע טיפת צבע למקום לא ראוי, איך מנקים ומהי תגובתו הצפויה של חומר הניקוי על גבי אותה תשתית.

 

נמצאים באיזה שהוא שלב בשיפוץ ועוד לא התקשרתם סופית עם צבעי מקצועי ? מעוניינים בייעוץ והצעת מחיר ? צרו איתי קשר (שמי אפרים) בנייד: 054-8171827  (לחיץ מסמארטפון). ואשמח להגיע אליכם להתרשמות והצעת מחיר.

 

אנו מבצעים עבודות צבע באזור צפון הארץ חיפה והסביבה,נשר, יקנעם, טבעון והסביבה, קרית אתא, מוצקין, ביאליק חיים והסביבה,נהריה, עכו והסביבה, חוף הכרמל ועד פרדס חנה, זכרון יעקב והסביבה.
בהצלחה!!